Yaşam

KO-MEK kursları sanat okulları gibidir

Binlerce sanatseverin yetiştiği KO-MEK kursları sanat okulu gibi işliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları (KO-MEK), mesleki ve teknoloji eğitimlerinin yanı sıra sanat eğitimleriyle de vatandaşların bireysel gelişimini desteklemeye devam ediyor. Sanatın birçok alanında eğitim veren KO-MEK, kentin kültür sanat anlayışına yön vermektedir. KO-MEK, fotoğraf dallarında, Fotoğraf Sanatı Eğitimi dallarında, yağlıboya, sulu boya, karakalem gibi fotoğraf bölümlerinde 11 bin 275 kişiye eğitim vererek bu alanda değerli başarılara imza attı.

KOMEKSEPETTE ESERİNİ SATABİLİR

7’den 70’e birçok vatandaşın ilgisini çeken fotoğrafçılık branşı KO-MEK sayesinde ulaşılması zor bir iş olmaktan çıkmış, herkesin eğitim alabileceği bir alan haline gelmiştir. Hayallerini tuvale döken birçok sanatsever, KO-MEK’te öğrendiklerini sanat eserine dönüştürerek eşsiz hazlar ortaya çıkarıyor. Fotoğrafçılık alanında kendini geliştiren kursiyerler KO-MEK kurslarında yaptıkları çalışmaları komeksepeti.org üzerinden satarak ekonomilerine katkıda bulunabilirler.

KİŞİSEL STANDLAR BEĞENİ ALIR

Birçok kursiyerin bireysel stant açarak çalışmalarını sanatseverlerle buluşturduğu KO-MEK’te herkes eğitimlerden yararlanabiliyor. KO-MEK’te özellikle yaz aylarında çocuklar ve gençler hünerlerini sergiliyor ve ücretsiz kurslardan yararlanma fırsatı buluyor.

EĞİTİM VE İLGİDEN ÇOK MEMNUNUM

Derince KO-MEK kurslarına fırsat buldukça gelen hemşire Kevser Dirik, “İlkokuldan beri resimle ilgileniyorum, burada hocalarımız bizimle çok ilgileniyor. Yağlı boya KO-MEK’e yıllardır geliyorum, kursların ücretsiz olması ve gerçekten aile ortamı olması bizi çok rahatlatıyor” diyen emeği geçen herkese teşekkür etti. Daşdelen yaptığı konuşmada “Suluboya eğitimi için geldim, ilk defa burada yapmaya başladım. Burada çok güzel bir ortam var ve bu eğitimleri değerlendirmek istedim. Eğitmenlerimiz çok ilgili ve birebir ilgileniyorlar.” Tek destek çok iyi. İlk başlamama rağmen çok iyi ilerleme kat ettim, ilerledikçe kendimi daha özgüvenli ve daha hevesli hissediyorum” heyecanını dile getirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkaresi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu