Haber

Çin Ulaştırma Bakanlığı, Sel Mevsimi Öncesinde İş Güvenliği ve Afet Yardım Düzenlemeleri Yapıyor

PEKİN, 15 Haziran (Xinhua) — Çin’de Ulaştırma Bakanlığı, ülkede sel mevsimi yaklaşırken ulaşım alanında iş güvenliği ve afet yardımına ilişkin düzenlemeler yaptığını duyurdu.

Bakanlığın Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, bu çerçevede şehirlerde karayolu yolcu taşımacılığı, karayolu tehlikeli madde taşımacılığı ve demiryolu taşımacılığında büyük kazaların önlenmesi için kapsanan güvenlik risklerinin araştırılması ve düzeltilmesi için özel bir kampanya yürütülecek.

Bakanlık, araçların re’sen tutuşması gibi acil durumların etkin bir şekilde önlenmesi ve bunlarla baş edilmesi için araç bakım ve muayenesinde çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca açıklamada, şehirlerdeki demiryolu işletmelerinin, istasyon girişleri ve alt geçitler gibi kilit alanlardaki riskler ve ima edilen tehlikelerin yanı sıra su tutma tesisleri ve kanalizasyonların işletme durumunun araştırılması ve düzeltilmesi için çalışma yapması gerektiği belirtildi.

Bakanlık, acil durum tesislerine ve taşkın kontrol malzemelerine desteğin de artırılacağını söyledi.

Bakanlık ayrıca, kötü hava koşullarında kamyon şoförlerinin bilgilendirilmesini, sel ve tayfunlardan önemli ölçüde etkilenen bölgelerdeki durma mekanizmasının optimize edilmesini ve kritik malzemelerin acil olarak taşınmasını sağlayacak çalışmaların yapılmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu