Haber

Kapı Hala Açık: İYİ Parti Altılı Masa’ya Dönecek mi?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün düzenlediği basın toplantısıyla Millet İttifakı’ndan ayrıldıklarını açıkladı. Siyasi gündeme bomba gibi düşen kararın ardından yaşananlar, DÜZGÜN Partisi’nde Altı Masa’ya dönüşün mümkün olup olmadığını sorgulatıyor.

Meral Akşener, Altı Masa’daki adaylık müzakerelerinde aday gösterildiklerini söyleyerek bunu kabul etmeyeceklerini ve ittifaktan çekildiklerini açıkladı.

Akşener, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş’ı da aday olmaya davet etti.

Meral Akşener’in açıklamalarının ardından bazı ÂLÂ Partili üyeler de partiden istifa ettiklerine dair görüntüler paylaştı.

Kararın İYİ Parti tabanı tarafından yüzde yüz kabul edilmediği anlaşıldı.

ÂLA Parti lideri, Altı Masa’dan sert sözler söyleyerek ayrılsa da kararın ardından ittifaka dönebileceği tartışılıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kararın ardından paylaştığı görüntüde ölçülü bir dil kullanarak ‘masamızı genişletebiliriz’ mesajı verdi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da sosyal medya paylaşımlarıyla Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını belirtirken, ittifakı bozmamanın değerini de vurguladılar.

Ayrıca CHP teşkilatlarının tamamına gönderdiği açıklamada genel başkanın talimatı olarak GÜZEL PARTİ ve yöneticileri hakkında hiçbir kaba açıklama yapılmaması gerektiğini belirtti.

İYİ Parti’nin aldığı kararın ardından yaşanan her şey, partinin ittifaka geri dönmesi olarak yorumlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu