Haber

Antalya İl Jandarma Komutanlığı, Gyrocopter ile havadan denetim gerçekleştiriyor

Antalya İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin trafik ve ormanlık alanlarda jirokopter ile hava kontrolü yaptığı bildirildi.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, Aydın Filo Komutanlığına bağlı özel maksatlı jirokopter ile yollarda hava trafik kontrollerinin yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, yeni açılan Antalya-Konya devlet yolu (D-687) başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin kullandığı turizm bölgeleri denetleniyor, emniyet kemerleri, cep telefonları, kusurlu sollama, şerit ihlali, ana yoldaki arızalı parklar kontrol ediliyor. ve agresif sürücüler Gyrocopter tarafından kontrol edilir. ‘de gelişmiş kamera sistemi ile havadan tespit edildiği, kontrol noktalarında trafik jandarma ekiplerine bildirildiği belirtildi.

Denetimlerde kuralları ihlal ettiği tespit edilen 25 sürücüye idari para cezası kesildiği kaydedildi.

Ormanlık alanlar da denetlendi.

Açıklamada, orman yangınlarına müdahale ve önleyici tedbirler kapsamında, ormanlık alanlarda bulunan Asayiş ve Komando ekiplerinin Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleriyle koordineli olarak yaya ve motorlu olarak, 7 gün 24 saat yaya olarak devriye faaliyetleri yürütmek.

Gyrocopter ile ormanlık alanların yangın olaylarına karşı havadan kontrol ve denetiminin yapıldığı, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında yürütülen hava ve kara denetim faaliyetlerinin düzenli ve kesintisiz olarak devam edeceği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu