Haber

Putin ve Lukaşenko soykırım kurbanlarının anısına dikilen anıtın açılışına katıldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,Belarus mevkidaşı Alexander Lukashenkoile, Büyük Vatanseverlik SavaşıSovyetler Birliği’nde Nazi soykırımına uğrayan sivillerin anısına dikilen anıtın açılış törenine katıldı.

Putin burada yaptığı konuşmada, Nazilerin işlediği suçlarda zaman aşımı olmadığını, bunların savaş alanlarında değil, sivillere karşı işlenen suçlar olduğunu söyledi.

Rus lider, Rusya’nın Nazizm’i ortadan kaldırmak için her şeyi yapacağını, Kiev rejiminin sivilleri öldürmeye devam ettiğini ve Avrupa’nın Rus düşmanlığını resmi politika haline getirdiğini vurguladı.

LeningradAblukanın benzeri görülmemiş bir zulüm olduğunu belirten Putin, kuşatma sırasında Leningradlıların ve Nazi toplama kamplarındaki mahkumların yaşadığı trajedilerin, Nazizmin müthiş özünü kanıtlamaya devam edeceğini belirtti.

Putin, Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Nazilerin ve uydularının rejime veya ideolojiye karşı savaşmadığını, amaçlarının SSCB’nin kaynakları ve zenginliği olduğunu kaydetti.

‘Rusya Nazizm’i durdurmak ve tamamen yok etmek için her şeyi yapacaktır’

Putin, Rusya’nın Nazizm’i durdurmak ve tamamen yok etmek için her şeyi yapacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: Nazizm’i durdurmak ve tamamen yok etmek için her şeyi yapacağız. Nazi cellatlarının takipçileri, bugün kendilerine ne isim verirlerse versinler, yok olmaya mahkumdur. Sadece ülkemizde değil, gezegenin her yerinde milyonlarca insanın gerçek özgürlük, adalet, barış ve güvenliğe olan arzusunu hiçbir şey durduramaz.”dedi.

‘Rusya düşmanlığı bazı Avrupa ülkelerinde resmi politika haline geldi’

Putin, bazı ülkelerde Neo-Nazilerin Nazi formüllerini benimsediğini, Kiev rejiminin sivilleri öldürmeye devam ettiğini, bazı Avrupa ülkelerinde Rus düşmanlığının resmi politika haline geldiğini söyledi.

Rus lider şunları söyledi: Nazizmin net bir hukuki değerlendirmeye tabi tutulduğu Nürnberg davasının sonuçlarının bugünlerde nasıl çarpıtıldığını görüyoruz. “Bazı ülkelerde tarihi çarpıtıp cellatları haklı çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda intikamcılar ve neo-Naziler de Nazilerin ideolojisini ve yöntemlerini benimsiyor.”dedi.

Putin, Baltık ülkelerinde on binlerce insanın ‘ikinci sınıf’ ilan edilerek en temel haklarından mahrum bırakıldığını ve zulme maruz bırakıldığını kaydetti. Aynı zamanda Kiev’deki rejim, Hitler’in suç ortaklarını, Nazileri yüceltiyor, kendilerinden olmayan herkese karşı teröre başvuruyor, barış dolu şehir ve kasabaları barbarca bombalamaya, yaşlıları, kadınları ve çocukları öldürmeye devam ediyor. “Bazı Avrupa ülkelerinde Rusya karşıtı düşmanlık devlet politikası haline geliyor.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu