Haber

Depremzede, inşa etmeye çalıştığı barakanın çatısında mahsur kaldı

BURHAN DEMİRCİOĞLU

osmaniye Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde evi yıkılan Kadirli ilçesinde yaşayan depremzede, barınmak için yapmaya çalıştığı barakanın çatısında mahsur kaldı. deprem kurbanı Ali Çalışİtfaiye ekipleri onu çatıdan indirdi. Ali Çalış“Normalde deprem mağduruyum. Kendi imkanlarımla dubleks prefabrik ev yapıyordum ama içeriden çıktık, çatı çinkolarını çivilediğimde o an aşağıya nasıl ineceğimi düşünemedim. Yağmur korkusuyla çatı çinkolarını bir an önce taktık ama çok zor indim, inemedim” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki evi, Kahramanmaraş merkezli depremde ağır hasar gördüğü için ekipler tarafından yıkılan Ali Çalış, kendi evini yapmak istedi. Barakadan dubleks ev yaptıran Çalış, içeriden merdivenleri çıkarak evin çatısına çinkoları vidaladı. Tüm çinkoları çakan Ali Çalış, karaya çıkacak yer kalmayınca komşulardan yardım istedi. İtfaiyenin komşuları haberlerDepremzede ise mahsur kaldığı çatıdan kurtarıldı.

“NASIL KURTULACAĞIMI DÜŞÜNEMİYORUM”

Depremzede Ali Çalış şunları söyledi:

“Normalde deprem mağduruyum. Kendi imkanlarımla dubleks prefabrik ev yapıyordum ama içeriden çıktık, çatının çinkolarını çaktığımda o duruma nasıl ineceğimi düşünemedim. Yağmur korkusuyla çatı çinkolarını bir an önce bağladık ama inmekte zorlandım, inemedim. Komşulardan yardım istedim, onlar da itfaiyeyi aradılar. “Çok şükür, çok şükür kurtardılar” Biz, milletimiz, devletimiz, belediyemiz.”

Kaynak: ANKA / Hayat

gulsehirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu