Haber

Çinli yetkili Küba Büyükelçisi ile görüştü

PEKİN, 16 Haziran (Xinhua) — Çin’in en yüksek yasa koyucusu Li Hongzhong, görev süresi dolan Küba’nın Çin Büyükelçisi Miguel Pereira ile Pekin’de bir araya geldi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi ve Ulusal Halk Kongresi (NHK) Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Li, Cuma günkü toplantıda Çin ile özel dostane ilişkiler olduğunu söyledi. ve Küba, iki ülke liderlerinin stratejik rehberliğinde yeni dönemde derinleşmeye devam ediyor.

Li, Çin’in Ulusal Halk Kongresi’nin Küba yasama organı ile dostane işbirliğine ve yasama ve kontrol gibi alanlarda deneyim alışverişini güçlendirmeye, birbirinin temel çıkarlarını ve değerli endişelerini ilgilendiren konularda birbirinin üzerine inşa etmeye büyük önem verdiğini kaydetti. , çeşitli alanlarda pratik işbirliğini teşvik etmek ve İki taraf, iki ülke ve halklar arasında dostane değişimleri teşvik etme isteklerini ifade etti.

Pereira, Küba’nın tek Çin unsuruna bağlılığını sürdürdüğünü ve iki ülkenin yasama organları arasındaki işbirliğini aktif olarak geliştirmeye istekli olduğunu da söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu