Haber

Canik’te Haşere Geçişi Yok

Yaz aylarında artan haşerelere karşı Canik Belediyesi ilçenin dört bir yanını ilaçlıyor.

Canik Belediyesi, yaz aylarında artan haşerelere karşı ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Sivrisinek, karasinek ve larvalara karşı ilçedeki tüm mahallelere ilaçlama yapan ekipler, büyük bir özveriyle sürdürmeye devam ettikleri ilaçlama çalışmaları ile haşerelerin halk sağlığını tehdit etmesine izin vermiyor.

 

Canik Köşe ve Bucak İlaç

Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yaz aylarında herhangi bir sağlık sorunu yaşamaması için ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Sivrisinek, karasinek ve larvalara karşı Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı gruplarla koordineli bir şekilde ilaçlama çalışmalarını sürdüren Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Canik’te tüm mahallelerde yaptıkları ilaçlama çalışmaları ile haşerenin geçişine izin vermiyor.

 

“Vatandaşımızın sağlığı için sahadayız”

Yaz aylarında artan haşereler karşısında vatandaşların sağlık sorunu yaşamaması için ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarının hummalı bir şekilde devam ettiğini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Öne geçiyoruz. Ailelerimizin ve çocuklarımızın bir arada vakit geçirdiği parklar başta olmak üzere ortak yaşam alanlarımızı, caddelerimizi, caddelerimizi titizlikle ilaçlıyoruz. Sivrisinek, karasinek ve larvalara karşı etkin mücadelemizi sürdüreceğiz. Vatandaşımızın sağlığı için sahadayız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habermidyat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu