Haber

Bayramda 19 bin 83 acil sağlık çalışanı görev başında olacak

Acil sağlık hizmetlerinin ülke genelinde devamlılığı için her gün 3 bin 287 ambulans ve 19 bin 83 acil sağlık hizmet çalışanı ile 171 UMKE aracı ve 855 UMKE çalışanı görevlendirildi.

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurt genelinde çevre yolunun temas noktalarında sağlık tedbirlerini alan Bakanlık, acil durumlara müdahale amacıyla helikopter ambulans, acil ambulans, UMKE ekibi ve motorlu ekiplerle vatandaşlara hizmet verecek. mümkün olur olmaz.

Ulaşım noktalarında sağlık önlemleri

Bu kapsamda İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu Tuzla Akfırat mevkiinde 12 sağlık personeli ile helikopter ambulans, acil yardım ambulansı, motorlu ambulans, UMKE’nin tıbbi aracı ve saldırı aracı hazır bulunacak.

Ankara’da Karayolları 35. Şube Amirliği Yazıçayır, Kulu yolu üzerinde 14 sağlık çalışanı ile bir helikopter ambulans, bir UMKE aracı ve bir acil yardım ambulansı ile 2 motorlu ambulans görev yapacak.

İzmir’de Çeşme-Urla-Karaburun-Seferihisar-Güzelbahçe ilçeleri ile bu ilçelere ulaşımı sağlayan otoyol ve ana yollarda helikopter ambulans, UMKE ekibi ve acil yardım ambulansı ile 2 motorlu ambulans 14 sağlık çalışanıyla hizmet verecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu