Ekonomi

Başkan Yardımcısı Oktay, ‘nakit avans’ iddialarına açıklık getirdi: Altına ve dövize kaymayı engellemek için yapıldı

Merkez Bankası, kredi kartı limitinin üzerinde kredi kartı bulunanların kredi kartı ile yapacakları nakit çekim ve mücevherat harcamalarının, kredi türüne göre yüzde 30 oranında teminata tabi tutulmasına karar verdi.

İDDİALI NAKİT AVANS ÇEKİMİ DURDURULDU

Pazartesi günü itibarıyla birden fazla bankada kredi kartı nakit avans işlemlerinin durdurulduğu öne sürülürken, bu durum sosyal medya kullanıcılarının da tepkisini çekti.

BAŞKAN YARDIMCISI OKTAY KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı canlı yayında haberi anlatarak, durumun dar gelirli vatandaşları ilgilendirmediğini söyledi.

“KREDİ KARTI İLE YASTIK ALTINDA YATIRIM YAPILMAKTADIR”

Oktay sözlerine şöyle devam etti; “Haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Dar gelirli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir durum değildir. 50 bin TL’den fazla limiti olan kredi kartları için geçerli bir durumdur. Tüm kredi kartları oradan nakit alışveriş yapabilir.” ekonomiye katkı sağlamayan yastık kılıfı dediğimiz altın ya da döviz” diye konuştu. Kredi kartı ile altın almak için yastık altında yatırım yapmanın bir anlamı yok. Orada bir kısıtlamadan bahsediyor, bundan başka bir şey yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu